top of page

Informace pro rodiče

Vybraná děvčata, která jsou, nebo se stanou součástí závodních týmů, se pravidelně účastní závodů v pódiových skladbách a step aerobiku.

Team show a basic show jsou skladby, které musí vynikat a být originální, přesto musí být přesné a čisté. Skladby mohou být bez náčiní, s náčiním, nebo s dalšími pomůckami. Step Aerobik (zkráceně také pouze Step), je populární a účinné cvičení, které vychází z klasického aerobiku doplněného o cvičební pomůcku – step můstek. Kromě aerobního cvičení se na něm dá také velmi dobře posilovat celé tělo a je to opravdu vhodná pomůcka.

V souhrnu se jedná o sportovní disciplíny, které dají vašim dětem radost z pohybu a výborný tělesný i psychický základ. Dodají Vašim dětem sílu, rozsah pohybu, koordinaci, správné držení těla, skvělou kondici, ale i kamarádský kolektiv. Pracovat v takovém týmu vyžaduje i určitou kázeň, disciplínu a toleranci k ostatním. Jedna jedniná závodnice svým špatným přístupem naruší celkový nácvik sestavy. Proto je na každé z dívek včas zvážit, zda je ochotna toto respektovat a společně s rodiči se přizpůsobit požadavkům kolektivu a trenéra.

bottom of page